O nas

Firma PPH Standard Sp. z o.o. została założona w 1990 roku w Lublinie. Należy do grona wiodących dystrybutorów chemikaliów dostarczanych do różnych gałęzi przemysłu. Firma współpracuje z wieloma dostawcami i klientami na całym świecie.

 
Standard Sp. z o.o. należy do grupy spółek, w której znajdują się także: Stanchem Sp. z o.o.,
Stanlab Sp. z o.o., JarMag Sp. z o.o. oraz Revita Sp. z o.o. Grupa zatrudnia ponad 400 osób. Roczny obrót Grupy wynosi około 500 mln USD.
 
Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku sprawia, że jesteśmy firmą o rozpoznawalnej marce i ugruntowanej pozycji. Współpracujemy z kilkoma tysiącami przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Naszymi partnerami są zarówno firmy zachodnioeuropejskie, jak i zlokalizowane na Ukrainie, na terenach Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Firma regularnie uczestniczy w zagranicznych konferencjach i wystawach handlowych.
 
Zaplecze techniczne spółek działających w Grupie stanowią cztery dobrze uzbrojone technicznie bazy o łącznej powierzchni ponad 13 hektarów, położone przy ul. K. Olszewskiego 10, Diamentowej 7 w Lublinie i w Niemcach 105 A k./Lublina oraz w Muszynie przy ul. Zielonej 3. Łączna powierzchnia pomieszczeń biurowych, magazynowych, produkcyjnych oraz technologicznych to około 35 000 m2. Grupa posiada także własne bocznice kolejowe oraz dysponuje wynajętymi powierzchniami magazynowymi w Gdyni.
 
Firma dostarcza surowce w zróżnicowanych opakowaniach, dostosowując swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klientów.
 
Sprawną pracę spółek umożliwiają komórki specjalistyczne, świadczące usługi dla całej Grupy. Najważniejsze z nich to: Dział Informatyki, Działy Kontroli Jakości wraz z laboratorium zakładowym, Dział Ochrony Środowiska i Technologii, Dział Logistyki i Transportu.
 
 

Potencjał Grupy zwiększamy poprzez ciągłą modernizację systemu zarządzania oraz zaplecza technicznego.

  • foto_firma4d.jpg
  • foto_firma6d.jpg
  • foto_firma3d.jpg
  • zdje1cie 2.JPG
  • zdje1cie 1.JPG
  • zd00470.jpg
  • zd00350.jpg
  • zd00200.JPG